Brick spol. s r.o.
Nepomucká 208,
326 00 Plzeň-Černice
Tel.: +420 377 457 254-5
Fax: +420 377 457 256
E-mail: info@licovecihly.cz

Stavební technik:
tel.: 777 738 898


Podmínky ochrany osobních údajů

Nakládání s cookies

 

Google+

zimní akce

Máte dotaz? Potřebujete poradit?

Volejte 777 738 896
Nebo nás kontaktujte přes

Kontaktní formulář

Představujeme Vám firmu Brickland, která spolu s Brick a Brick mix patří do skupiny, zabývající se  cihelnými výrobky. Možná jste slyšeli o firmách jako je Westbrick, Facebrick, Naturbrick nebo také Brick a Cotto, beleta a podobně. Společně s dalšími firmami jako Brickwork, Black Stone Brick  nebo Lipea stěží vytváři protiváhu firmě Brickland, Brick mix a Brick. Uzký segment výrobků, jako je například: klinker pásky nebo klinker cihly má Brickland společny s Klinkercentrem. Klinkercentrum převzalo název od slova klinker, coý v němčině znamená zvonivka. Takže u tématu klinkrových fasád doporučujeme vybrat firmu Brickland.

Cihelný materiál:
Naše firma Vám dodá produkty od krycích prvků plotu, keramické krycí prvky a také zákrytové desky plotů přes cihly ve formátech: cihly v českém formát, cihly v německém formátu. Dále se Brickland zabývá dodávkami levné cihelné dlažby a mrazuvzdorné dlažby nebo také obkladovými cihlami a obkladovými pásky, stejně tak jako mrazuvzdornými cihlami. Na trhu nemá Brickland konkurenci v levných cihlách a jen Brickland umí dodat levné pásky. Tyto obkladové pásky se používají pro režné fasády neboli cihlové fasády ( někdy slyšíme i cihelné fasády). Pro dokonalý vzhled domu při použití obkladových pásků je třeba užití rohového pásku a také stavebních překladů obložených cihlenými pásky ( klinker nebo pásků řezaných) Tyto nosné překlady jsou zároveň i fasádní překlady a tvoří zásadní estetický element. Pokud tvoříte fasádu z ražené cihly nebo klinker cihly přizdívkou, je dobré pro dekoraci použít cihelné tvarovky pro zdůraznění parapetu, hlavic sloupů nebo plotů. Můžeme pro Vás zajistit i řezání pásků z vašeho cihelného materiálu.
Celou kapitolou v cihelném průmyslu je cihelná dlažba. Ta se dělí na klinker dlažbu a dlažbu přírodní a cotto dlažbu. Je veliký rozdíl mezi kvalitní cihelnou dlažbou a obyčejnou zámkovou dlažbou nebo betonovou dlažbou. I cihelná dlažba může být cenově srovnatelná s levnou betonovou dlažbou v případě, že si cihelný materiál zakoupíte v akci na dlažby (akce dlažba) nebo v jiných akcích a slevách. Ruční dlažbu neboli přírodní dlažbu hledejte pod hesly Pavers. Pokládka cihelné dlažby je stejná jako pokládka betonové dlažby.

Naši dodavatelé cihelných dlažem a cihelných pásku (klinker pásky, ražené cihelné pásky řezané)
Značky cihelných dlažeb jsou: ABC klinker a Penter klinker z Německa. Cihelnou dlažbu můžeme dodat také od výrobců Ströher, Engels od Celina Klinker. Dlažby i cihelné pásky jak klinker pásky, tak pásky ražené (řezané pásky) dodáváme od značek Wieneberger, který má podznačku Terca. Ti zastupují hlavně materiál Kastanjebruin, který je velice oblíbený mezi cihelnými pásky raženými, dále také tak Trentino a Lithium. Poměrně známé výrobce je i Wandersanden, Nellisen a Desimpel z beneluxu a Röben nebo koncer CRH Klinker.Náš cihelný materiál dodává také stavební firma MP Stav nebo firma fasada.roben.

Využití lícového materiálu:
Jak již bylo řečeno, režné cihly neboli režné zdivo má různé využití jak v exteriéru, tak v interiéru. V interiéru můžete cihelnými pásky obložit kuchyň, nebo příčku v obýváku a podobně. Často se používá retro cihelné pásky na sklípky a sklepy. V exteriéru je využití velice variabilní: od opěrných zídek, přes altány, ploty , cihlový komín, cihlový krb, celé fasády nebo klidně jen částečný obklad s překlady z lícovek. Stejně tak se z cihleného materiálu dá udělat dlažba kolem domu, která je mrazuvzdorná a zátěžová. Nabízíme také výřezy s lícových cihel, se kterými se můžete realizovat jak ve formě chodníčků, tak ve formě dlažeb ve sklepě nebo můžete výřezy použít jako obklad.


Malty pro lícové zdivo a malty pro klinkery:
Pro zhotovení lícového zdiva nebo cihlých pásků je potřeba spojovacího materiálu a stavebního lepidla a ten Vám dodáme pod značkou Brick mix nebo Quick mix. Dodáváme flexibilní lepidla (mrazuvzdorné lepidla) RKS, dále spárovací hmoty FM od firmy Quick mix v různých odstínecha také klinkermaltu.  Tyto spárovací a maltové směsy můžete používat i na materiály, které nedodáváme. Jako je například: CS Beron nebo Brož beton, Diton, výrobky formy Best nebo Semmerling.  Ideální jsou ale na montáž cihel, montáž pásků (jak už tažených, tak i pásků řezaných c ražených cihel.
 Další důležity materiál pro cihelný sortiment je lepidlo. Používá se lepidlo RKS ale nejlepší je použití lepidel LH. 3 od výrobce Brick mix. Toto lepidlo se používá i v případě zateplenovacího systému.


Zateplovací systém:
Pro celou skladbu zateplovacího systému s cihlovými pásky nebo zateplovacího systému s klinker pásky je zapotřebí konkrétní postup. Pro kotvení do fasády se používají hmoždinky pro zateplovací systém. K výběru jsou hmoždinky Fischer od firmy Fischer nebo kotvení Halfen (další možnost je Elmenhorst). Všechny výše zmíněné firmy dodávají kotevní spony potřebné pro zateplovací systém s cihelným páskem. Jako vrstva mezi zateplovacím systémem a klinker páskem nebo páskem řezaným z ražené cihly je stěrková hmota. Jde o speciální stěrkování zateplovacího systému. Na to je možné použít i stěrky RKS.V případě přizdívky z celých cihel se může také použít vata nebo polystyren jako izolant odvětrávané fasády. 


Montáž cihel:
Naše firma se zabývá kompletní dodávkou cihelného sortimentu a to včetně montáže cihel, zateplovacího systému, impregnace cihel a impregnace dlažeb. Naše firma zajišťuje pokládku dlažeb, montáž cihelných pásků i montáž klinkerů.  V případě cihelné přizdívky není problém zajistit zdění cihel (cihel jak klinkerových, tak zdění lícových cihel ražených), osazení větracíma mřížkama, prospárování. Největší poptávka je po lepení pásků a spárovní spárovacíma hmotama ( Brick mix nebo Quick mix). Další podstatnou činností je vyzdívání plotů z lícových cihel tažených (klinker cihly) nebo i ražených. Osazování krycími keramickými hlavicemi a krycíma deskama. Zabýváme se obecně stavebními pracemi. Od překladů až po nanoimpregnaci cihel a impregnaci fasády (více o nabídce impregnačních postřiků a nano technologií a nano materiálů najdete u nás na webu www.brickland.cz)


Jak na to:
Pokud máte zájem o cihelný materiál Brickland nebo o materiál který nabízí čeští výrobce: cihly Brandýs nebo cihly Kostelec a nebo zahraniční výrobci: Lode, King Klinker nebo firmy Rijswaard, Luperon, Deppe či snad Rustique, Feldhaus  nebo Caprice stačí kliknout na náš web: www.brickland.cz a v záložce kontakty najít nejbližšího obchodního zástupce, který se s Vámi spojí a probere s Vámi, co Vaše stavba nebo fasáda potřebuje. Tato nabídka je i architektům nebo projektantům, kteří by se rádi dozvěděli více o cihelném materiálu Brickland. Náš obchodní zástupce poradí s rozpočtem a budete-li mít zájem, pomůže s hypotékou. Sledujte náš web, kde se vždy včas dovíte o slevách a akcích na pásky nebo dlažby. Nejčastěji se jedná o akce na cihly a akce na pásky v rámci uvádění novinek na trh (jako to bylo v případě série Retro nebo série New York). Poptejte našeho obchodního zástupce, který může v rámci objemu odběru cihel nebo pásků, či cihelné dlažby, klientovy nabídnout slevu na cihly, slevu na pásky nebo i slevu na cihelnou dlažbu. V rámci vaší stavební parcely můžete využít cihelný materiál Brickland ve všech možných formách. Od dlažeb, plotů až po zahradní domkya letní kuchyně, garáže, fasády z celých cihel nebo jej obložit cihelnými pásky. Je to materiál, který je velice odolný a který je krásný.